21 grudnia w Nietuszynie z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich i Gminnego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Wigilijny. Przy pięknie nakrytych stołach spotkali się strażacy i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, wśród zaproszonych zaproszonych gości obecni byli: sołtys wsi Krzysztof Panek, radny gminy Ostrówek Arkadiusz Banaś, proboszcz Parafii ks.Marek Jelonek, dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury w Ostrówku Janina Szczecińska.

Spotkanie otworzyła i przywitała gości przewodnicząca KGW Aleksandra Niepiekło życząc wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Dyrektor Ośrodka Kultury Janina Szczecińska pogratulowała członkiniom KGW i życzyła wielu twórczych inicjatyw na przyszłość a wszystkim obecnym świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.

Ks. Marek Jelonek odmówił wigilijną modlitwę i życzył dużo zdrowia i narodzenia Pana Jezusa w każdym ludzkim sercu. Po życzeniach nadszedł czas na wigilijną kolacje, na stołach pojawiły się potrawy własnoręcznie przygotowane przez panie z KGW, była kapusta z grochem, ryby, śledzie i pyszne domowe ciasta. Dopełnieniem spotkania były odwiedziny grupy kolędników i pięknie wyśpiewane kolędy przez Aleksandrę Matusiak.

Było tak jak w wigilię być powinno, z choinką, żłóbkiem,siankiem, opłatkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd.