1 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Ostrówku odbyło się
Spotkanie Integracyjne Seniorów z gminy Ostrówek i Skomlin.


Sala widowiskowa ośrodka pękała w szwach, organizatorzy zadbali o poczęstunek i oprawę muzyczną. Przybyłych seniorów Kapela Podwórkowa z Ostrówka uroczyście powitała marszem, następnie dyrektor Janina Szczecińska życzyła wszystkim by: siła wewnętrznej energii i młodości jaką mają Państwo w sercach przechytrzyła metrykę ujętą w nr. PESEL, bo młodość to nie etap życia, lecz stan ducha, w chwili w której umiera w nas radość zaczyna się starość.

Licznej grupie seniorów ze Skomlina towarzyszyła dyrektor GOK Anna Nowak.

Na uczestników wieczoru czekało wiele atrakcji, były wspólne tańce i biesiada z kapelą przy stolikach, którą wielokrotnie przerywało głośne i gromkie sto lat

Miłym akcentem wieczoru okazał się program muzyczny „Powróćmy jak za dawnych lat”.
Wspomnieniowy rejs przez pełne wdzięku i czaru piosenki lat 20 i 30 rozbawił publiczność a jednocześnie przywołał nutę tęsknoty za tym co minęło.

Wieczór upłynął w wyjątkowo miłej i sympatycznej atmosferze.

Młodzi duchem seniorzy zgodnie ze słowami piosenki choć szron na głowie i nie to zdrowie, to w sercu ciągle maj, w dobrych chumorach bawili się do póżnych godzin nocnych.

Międzygminna integracja okazała się strzałem w dziesiątkę, a zawarte wiezi umocnione zostaną jeszcze w tym karnawale, tym razem w gminie Skomlin.