W Ostrówku Dzień Kobiet uroczyście świętowano 10 marca, czyli w Dzień Mężczyzn. Bardzo licznie przybyłych gości powitała dyr. Ośrodka Kultury Janina Szczecińska w towarzystwie Wójta Gminy Ryszarda Turka i Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Wojewody. Wszyscy w pięknych słowach złożyli życzenia zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Spotkanie rozpoczęto od wspólnego toastu i tradycyjnego „100 lat”.

Panowie obdarowali wszystkich uczestników słodkim upominkiem. Obecny na spotkaniu radny powiatu wieluńskiego Andrzej Jażdżyk wraz z życzeniami dla wszystkich, na ręce Janiny Szczecińskiej złożył bukiet kwiatów i koszyk ze słodyczami.

Głównym punktem spotkania był koncert wrocławskiej wokalistki Anny Żebrowskiej, która zabrała publiczność w muzyczną podróż do lat 70 i przebojów Anny Jantar i Ireny Jarockiej. Przepiękne i ponadczasowe piosenki tj. Odpływają kawiarenki, Niech tańczą nasze serca, Nie wrócą te lata, czy Tyle słońca w całym mieście śpiewała cała sala, a pozytywna energia udzielała się wszystkim.

Wokalistka podbiła serca publiczności, były owacje na stojąco i prośby o bis.

Dopełnieniem uroczystości był muzyczny upominek w wykonaniu Leszka Hadrysia. Rozkołysane, pełne słońca ballady zachwyciły wszystkich i tworzyły fajny klimat i okazję do wspomnień.

Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalno-rozrywkowych.